עצי פרי לגינה

כיצד מגדלים אותם בצורה נכונה

אחת ההנאות הגדולות ביותר שלנו כשאנחנו מתכננים ומגדלים גינה פרטית, היא לגדל עצי פרי שמאפשרים לנו בכל עת לקטוף פירות, בין אם זה לאכילה, הכנת ריבות, עוגות, סלטים או כל דבר אחר.

אנחנו יכולים לגדל מגוון רחב של עצי פרי, זה תלוי כמובן בתנאי הקרקע, בתנאי מזג האוויר וכמויות המים שאנחנו נידרש לשם כך. בין היתר, אנחנו יכולים לגדל פירות הדר, תפוזים, קלמנטינות, אשכוליות, אנחנו יכולים גם לגדל שזיפים, אפרסקים, תפוחים, בננות ועוד. הכל שאלה עד כמה יש לנו את היכולות והידע לשם כך.

כיצד עושים את זה בצורה נכונה?

בשביל לגדל עצי פרי לגינה בצורה נכונה, עלינו להיות מוכנים להשקיע בעבודה של תכנון הגינה בהתאם, וכן להיות מוכנים לעבודות גינון ברמה הנדרשת. עלינו לבצע מחקר מקדים, בשביל לדעת האם הקרקע מתאימה לכך, מה הן כמויות המים הנדרשות לשם כך, וכמובן מה אנחנו צריכים לעשות על בסיס קבוע, בשביל לעזור לעץ לגדול, להתפתח, שיגדלו בו פירות בהם נוכל להשתמש.

סביר להניח שאנחנו נרצה לחלק את השטח, כך שחלק ממנו יופנה לגידול עצי פרי, וחלק אחר ישמש אותנו לצרכים אחרים. חשוב שנעשה את ההפרדה, גם בשביל שהעצים והצמחים השונים יגדלו כמו שצריך וגם בשביל שאנחנו נוכל להפיק תועלת מרבית מהגינה שלנו ולשמור על העיצוב שלה.