עיצוב ותכנון גינה

איך עושים את זה בצורה נכונה

לא מעט אנשים משקיעים את מיטב כספם בשביל להגיע אל הרגע, בו הם יכולים לרכוש לעצמם בית פרטי עם גינה. אין ספק, שחלום הגינה הפרטית הוא אחד מהחלומות הישראליים הבולטים ביותר שיש.

אך זה לא מספיק שהחלום יתגשם ויהיה לנו בית פרטי עם גינה. אנחנו צריכים גם להשקיע בגינה, אנחנו צריכים שהיא תהיה מטופחת, יפה, מסודרת. בשביל שנוכל לטפח ולשמור עליה, חשוב מאוד שאנחנו נדע כיצד לתכנן ולעצב אותה, כבר בשלבי הבנייה.

כל הרעיון של עיצוב ותכנון גינות, מתבסס על כך שאנחנו משתמשים בתנאים שעומדים לרשותנו, משתמשים בכלים שיש לנו, בשביל שנוכל ליצור לעצמנו גינה יפה, גינה מטופחת, גינה בה אנחנו יכולים לגדל עצים, פרחים וצמחים מסוגים שונים. מעבר לעניין של הנראות והיופי, חשוב שאנחנו גם נוכל להשקיע בגינה, במהלך גינון בצורה נוחה ופשוטה, כך נפיק תוצאות הרבה יותר טובות ממנה.

כיצד מעצבים ומתכננים גינה בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לבחון את השטח שעומד לרשותנו. מן הסתם, אנחנו צריכים להתייחס לשטח החיצוני ברוטו ומתוכו לדעת לחלק, מה יישאר לנו עבור הגינה ומה יישאר לנו עבור דברים אחרים. חשוב שנדע לחלק את השטח שעומד לרשותנו, בין אזור הצמחים, פרחים, עצים, לבין אזורים אחרים.

שנית, חשוב שאנחנו נדע מה תנאי הגידול במקום. בין אם זה מבחינת אדמה, תנאי מזג אוויר וכן מה התנאים שעומדים לרשותנו מבחינת יכולות כלכליות, זמן וכדומה.

שלישית, אנחנו צריכים להחליט מה בדיוק לגדל, איפה לגדל, עם אילו כלים לעשות את זה, באילו מערכות ואמצעים להשתמש. רצוי שהכל יהיה מותקן מהתחלה, שלא נצטרך להתקין בשלבים מאוחרים יותר. מה שידרוש מאיתנו לשנות את מבנה ועיצוב הגינה.