משתלות בדרום

מה מיוחד בהן?

מי שמתגורר במרכז הארץ או בשרון, רגיל לבקר במשתלות המקומיות שבאזור שלו. שם הוא יכול למצוא לא מעט צמחים וגידולים שמתאימים לאזור מגוריו. בדרך כלל מדובר גם על אותם צמחים וגידולים, לא מדובר בדברים יוצאי דופן.

אך מי שמגיע לביקור בדרום, ובוודאי מי שמתגורר בדרום, יכול ליהנות ממשתלות רבות בעלות אפיונים מעט שונים. בכל זאת, אזור הדרום בארץ הוא שונה מאזור השרון או המרכז. הוא שונה בכך שמדובר באזור הרבה יותר יבש, יותר צחיח, אזור בו בשביל לעצב ולתכנן גינה, צריך להתחשב בתנאים שונים מאלה שמוכרים לנו במקומות אחרים בארץ.

אומנם היום, עבודות גינון במקומות רבים הן דומות, בזכות העובדה שהטכנולוגיה השתפרה ומאפשרת לנו "להשלים פערים וחוסרים", אך עדיין אי אפשר לשנות את תנאי מזג האוויר ואי אפשר לשנות את סוג הקרקע. לכן, לא כל דבר שאנחנו רוצים לגדל אפשרי בהכרח, מצד שני, יש גידולים שדורשים הרבה פחות מים ויכולים לגדול גם באזורים יבשים, על כן הם יגדלו טוב יותר באזור המדבר נניח, מאשר באזורים כמו תל אביב או הרצליה.

מה חשוב לדעת על משתלות בדרום

צריך לומר, משתלות הן בדרך כלל דומות אחת לשנייה, לפחות בכל מה שקשור לאביזרים וחפצים לגינה. מאחר ואנחנו מדינה קטנה, אז סביר להניח שגם נמצא הרבה מאוד גידולים דומים באזורים השונים, שכן הבדלי מזג האוויר לא משמעותיים ברמה כזו שי פערים בין מה שנמכר בדרום לבין מה שנמכר בשרון או במרכז.

מה שכן, סביר להניח שאנחנו נמצא הרבה יותר גידולים שמתאימים ספציפית לאזור הדרום וכמובן, במושבים וכפרים שונים, אנחנו נמצאים דברים ייחודים להם, דברים שמגדלים במקום ומשווקים במשתלות מקומיות.